#
#

موسسه آموزش عالی تابران

(غیر دولتی - غیر انتفاعی)

پاسخ به سئوالات متداول فرهنگی و دانشجویی

شرایط دریافت وام دانشجویی چیست؟ 1

  شرایط دانشجوی متقاضی برای دریافت وام دانشجویی عبارت است از:

 اولویت نیاز مالی

 صلاحیت اخلاقی و رعایت شئون دانشجویی

 عدم استفاده از بورس تحصیلی، کمک و یا وام ادارات و یا موسسات دیگر

 عدم اشتغال به کار (به استثنای کار دانشجویی)

 سپردن سند تعهد با ضامن معتبر

برای دریافت وام دانشجویی، ضامن چه شرایطی باید داشته باشد؟ 2
ضامن باید از کارکنان رسمی و پیمانی دستگاه های اجرایی و یا از کارکنان قراردادی دارای شناسه کارمندی باشد.
سنوات مجاز برای دریافت وام دانشجویی چند نیمسال است؟ 3

دانشجوی کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد حداکثر چهار نیمسال و دانشجوی کارشناسی پیوسته حداکثر هشت نیمسال تحصیلی می‏تواند از صندوق رفاه دانشجویان تقاضای وام دانشجویی نماید.

دانشجویانی که در یک نیمسال، مشروط شوند، در نیمسال بعدی حداکثر نصف وام دانشجویی را دریافت میکنند و دانشجویانی که دو نیمسال متوالی مشروط شوند از دریافت هرگونه وام در نیمسال بعد از مشروطی، محروم میباشند. دانشجویان ورودی جدید می توانند در نیمسال اول و دوم تحصیلی و بدون احتساب معدل از وام دانشجویی بهره مند شوند.
برای  دریافت کارت دانشجویی (المثنی) چگونه می توان اقدام نمود؟ 4
درصورت مفقود یا مخدوش شدن کارت دانشجویی، دانشجو باید با مراجعه به واحد فرهنگی یا انتشارات دانشگاه،  فرم مربوط به صدور کارت مجدد را اخذ و تکمیل نماید و پس از تایید بخش های مختلف اداری، جهت دریافت کارت المثنی به واحد فناوری مراجعه نماید.
آیا دانشگاه برای دانشجویان غیر بومی خوابگاه دانشجویی دارد؟ 5
یکی از وظایف مهم امور دانشجویی دانشگاه، فراهم نمودن شرایط برای استفاده دانشجویان غیربومی از خوابگاه است. امور دانشجویی همه ساله دانشجویان را به خوابگاه‌های مورد تایید شورای نظارت و ارزیابی و خوابگاه‌های غیردولتی استان (مشهد)، معرفی می نماید. دانشجویان می توانند جهت اطلاع از آخرین فهرست خوابگاه های دانشجویی خودگردان، به واحد فرهنگی و دانشجویی و یا وبسایت دانشگاه مراجعه نمایید.
آیا دانشگاه برای فعالیت ها و مسابقات ورزشی برنامه ویژه ای دارد؟ 6
واحد امور فوق برنامه دانشگاه به هدف رشد خلاقیت‌ها و پرورش استعداد‌های دانشجویان تشکیل شده است و سازماندهی فعالیت های تربیت بدنی دانشجویان برای  برگزاری مسابقات ورزشی داخلی، منطقه ای و المپیادهای دانشجویی (از جمله فوتسال، والیبال، پینگ پونگ، ...) برعهده این حوزه است.
آیا دانشگاه اردوهای فرهنگی و تفریحی برگزار می کند؟ 7
اردوها و بازدیدهای فرهنگی، تفریحی و علمی در برنامه های دانشگاه قرار دارد که با توجه به اهداف و شرایط، در هر نیمسال برگزار می‌شوند.
برای عضویت در کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های دانشجویی چگونه باید اقدام شود؟ 8
همه ساله انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی و کانونهای فرهنگی در آبان ماه برگزار می گردد. در این انتخابات، دانشجویان متقاضی فعالیت در انجمن‌های علمی و یا کانون های فرهنگی ثبت نام نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، نامزد انتخابات دانشجویی می شوند. پس از برگزاری انتخابات، منتخبین بعنوان نمایندگان دانشجویان در انجمن علمی و یا کانون فرهنگی،  به فعالیت‌های علمی و فرهنگی می پردازند. کانون های فرهنگی با توجه به درخواست دانشجویان در زمینه‌های متنوعی از جمله قرآن و عترت، نهج البلاغه، حجاب و عفاف، تئاتر، شعر و ادبیات، آیین های ملی و... تشکیل خواهند شد.

 

شبکه های اجتماعی

ارتباط با موسسه آموزش عالی تابران

خراسان رضوی - مشهد - قاسم آباد - بلوار شریعتی

شریعتی 60 - کد پستی: 0030 979 918

info@tabaran.ac.ir

051 - 352 272 23

10005135227215

e_namad